Resultater / 2019

Her ses prøver og resultater fra kredsen i 2019.

Kredsprøve d. 21/9 2019
 
Dommer Mikkel Kruse           
Prøveleder Heidi Larsen           
Figurant  Simon T. Larsen          
Sporlægger  Simon T. Larsen & Tommy           
Afleder  Maluue          
             
Hundefører Hund Prøve Point Spor Point lydighed Point Grp. C I alt
Jan Herneth ChaDe's Chanto IFH2 92     92
Per Frederiksen Svogerslevs Gorm FPr1 76     76
Gitta Rasmussen Cutulus Oswald IGP3 85 88 63 236
Haukur Johannesson Dark Fall Castro IGP3 90 96 83 269
Frederikke H. Andersen ChaDe's Chanel No. I IGP3 84 80 87 251
Hanne Larsen Oggywons Dagmar IGP3 97 94 90 281
Anni Simonsen Team Aixa Miss Ziva Beg. AB 97 83   180
Vicky H. Andersen ChaDe's Fello FP       Beatået
 
 
 
Udholdenhedsprøve 2/6 2019
 
Dommer Lene Carlson    
Prøveleder Vicky H. Andersen    
       
Hundefører Hunde I alt  
Karina H. Andersen Calippo Inez Bestået  
Victoria Weinreich Smedebakkens Tanya Bestået  
Maluue Pedersen Thomsebo Sydney Ikke Bestået  
Erik Goth-Eriksen Vi-To vom Nessenberg Bestået  
Ole Nielsen Team Marlboro Pacco Ikke Bestået  
 
 
 
Forårsprøve d. 11/5 2019
 
 
Dommer  Lene Carlson          
Prøveleder  Vicky H. Andersen          
Figurant  Simon T. Larsen          
Sporlægger  Simon, Michael, Jan          
Afleder  Maluue          
             
Hundefører Hund Prøve Point spor Point lydighed Point grp. C  I alt
 Karina H. Andersen  Callipo Inez  FP        DISK ML
 Christina Heshe Jensen  Thor  Beg.B    80    80
 Vicky H. Andersen  ChaDe's Fello  Beg.B    88   88 
 Anni Simonsen Team Aixa Miss Ziva  Beg.B    94    94
Naia Sørige Ascomannis Uran IGP1       DISK V
Per Frederiksen  Svogerslevs Gorm Upr1   72    72
Karina H. Andersen Karat's Risco IGP2 77 71  81  229
Gitta Rasmussen Cutulus Oswald IGP3        DISK ML
Frederikke H. Andersen ChaDe's Chanel no. I IGP3 94 83 89 266
Jan Herneth ChaDe's Chanto IFH2 93     93
             
Kørerprøve forår
 
Dommer        
         
Hundefører Hund Prøve Point  
         
         
Michael & Krimi
Bestået IGP3
Susanne & Xena
Bestået IGP3
Jan & Chanto
Bestået IFH1
Karina og Inez
SG3
Frederikke & Chanel
Bestået IGP3
Frederikke & Chanel
SG1
Anni & Ziva
Bestået Beg. B
Michael & Krimi
Bestået IGP3
Frederikke & Chanel
Bestået IGP3
Karina & Risco
Bestået IGP2
Per & Gorm
Bestået UPr1
Vicky & Fello
Bestået Beg. B
Christina & Thor
Bestået Beg. B
Frederikke & Chanel
Bestået IGP3
Vicky & Fello
Bestået Færdselsprøven
Anni & Ziva
Bestået Beg. AB
Per & Gorm
Bestået FPr1
Schæferhundeklubben for Danmark, Kreds 47-Suså | Håndværkervej 37, 4160 Herlufmagle  | webmaster@kreds47.dk