Resultater / 2018

Her ses prøver og resultater fra kredsen i 2018.

Kredsmesterskab d. 8/12 2018
 
 
 
Dommer Finn Bertelsen           
Prøveleder Vicky H. Andersen           
Figurant Simon T. Larsen           
Sporlægger  Simon & Jan          
Afleder            
             
Hundefører Hund Prøve Point spor Point lydighed Point Grp.C Total
Maluue Pedersen Thomsebo Sydney Færdselsprøve       Bestået
Steen Riewe Henriksen Smedebakkens Pike Færdselsprøve       Bestået
Ninna Friis Langtofte Lobo Beg. B    30   Disk ML
 Per Frederiksen Svogerslevs Gorm  SL1  59   84  
 Charlotte Rem Larsen Team Thomsebo Fanny   SL1 94   70  
 G
164
 Karina Holdt Andersen Karat's Risco  IPO1   92  81 80 
G
253 
 Frederikke Hochreuter Andersen  ChaDe's Chanel no. 1  IPO2 79  82   80
 G
241
 Jan Herneth  CHaDe's Chanto  IPO2 93   88  70
 G
251
Michael Larsen Gen-Chi's Krimi IPO3 89  90  87 
 G
266
Peter Faber Destiny`s Phoenix Invisible Touch IPO3  84  90 88 
G
262
 



 
 UHP Prøve d. 19 okt. 2018
 
Dommer Peter Larsen    
Prøveleder Vicky H. Andersen    
 
     
Hundefører Hund Prøve Total
Maria Jørgensen Hauerland Brim UHP Bestået
Jan Herneth ChaDe's Chanto UHP Bestået
Thomas Danholm HausVartov Anzo UHP Bestået


 
Forårsprøve i kreds47 d. 3/6 2018
 
Dommer Henrik Hjort          
Prøveleder Jens Christian Poulsen          
Figurant Simon T. Larsen          
Sporlægger Jan Herneth og Simon T. Larsen          
Afleder Frederikke H. Andersen          
             
Hundefører Hund Prøve Point spor  Point Lydighed  Point Grp.C Total
Maria Jørgensen  Hauerland Brim  FP        Bestået
Lisbeth Bagge Kristensen  Thomsebo Shiva  FP        Bestået
Tanja Hansen Proud Danish Gone in 60 sec. Beg. B       DISK ML
Søren Wærum Royal Danish Dashing Doll Beg. AB 72 85   157
Per Frederiksen  Svogerslevs Gorm  Beg. ABC 78 82  84  244 
Michael Larsen  Gen-Chi Krimi  IPO1 93 90 95  278
Susanne M. Gram Catagena Xena IPO2 93 90 86 269
Gitta Rasmussen Cutulus Oswald IPO2 78 93 70 241
Lene Christensen Hajen Remulade IPO2 0 88 71 159
Haukur Johannesson Dark Fall Castro IPO3 41 90 88 219
Rikke Hansen Leila Vom Donnerwald IPO3 96 82 71 249
Jan Herneth ChaDe's Odessa SPH2 92     92
             
 
Dommer Peter Gammelgaard    
Prøveleder Vicky/Frederikke H Andersen    
       
Hundefører Hund Prøve Total
Susanne Møller Gram Cartagena Xena UHP Ikke bestået
Frederikke H Andersen ChaDe's Chanel no. 1 UHP Bestået
Lisbeth Bagger Thomsebo Shiva  UHP  Ikke bestået
 Christine Henriksen  Alderslyst oh land  UHP  Bestået
       
 
Frederikke & Chanel
Bestået UHP prøve
Christine & Orlando
Bestået UHP prøven
Gitta & Oswald
Bestået IPO2
Jan & Odessa
Bestået SPH2
Lisbeth & Shiva
Bestået Færdselsprøve
Maria & Bimmer
Bestået Færdselsprøve
Michael & Krimi
Bestået IPO1
Per & Gorm
Bestået Beg. ABC
Rikke & leila
Bestået IPO3
Susanne & Xena
Bestået IPO2
Michael & Krimi
Bestået IPO2
Susanne & Xena
Bestået IPO3
Frederikke & Chanel
Bestået IPO1
Maria & Bimmer
Bestået Beg. B
Frederikke & Chanel
Bestået SL1
Thomas & Anzo
Bestået UHP
Maria & Bimmer
Bestået UHP
Jan & Chanto
Bestået UHP
Mauue & Sydney
Bestået Færdselsprøve
Charlotte & Fanny
Bestået SL1
Frederikke & Chanel
Bestået IPO2
Jan & Chanto
Bestået IPO2
Michael & Krimi
Bestået IPO3
Peter & Viper
Bestået IPO3
Schæferhundeklubben for Danmark, Kreds 47-Suså | Håndværkervej 37, 4160 Herlufmagle  | webmaster@kreds47.dk